Varis Tedavisinde Süreçin Önemi
Varis Tedavisinde Süreçin Önemi
Anasayfa  >   ADS

30 Mart 2018 - 13:12:01

Çıktı Al

Yorum (0)

Varis denilince genellikle ilk akla bacaklardaki şişkinlikler geliyor. Temel olarak varis damar şişmesidir. Bu durum vücuttaki birçok damarda meydana gelebilir. Farklı damarlarda meydana gelen varisleşmeler farklı rahatsızlıklara sebep olur. Bacakta oluşan varis toplar damarlardaki bozukluklardan kaynaklanır. Kan kalp den pompalanarak bütün vücudu damar içerisinde dolaşıp tekrar kalbe döner. Kalp bir ucundan kanı iterken diğer ucundan da kanı kendine doğru çeker. Vücudun üst kısımlarındaki damarlarda bulunan kan hem kalbin çekim kuvveti hem de yer çekimi etkisiyle kalbe döner. Fakat alt kısımda özellikle bacaklarda bulunan kan yer çekimi etkisiyle aşağı doğru yönelmiştir. Kanın geri gitmesini engellemek için bacak toplar damarlarında kapakçıklar bulunur. Bu kapakçıkların yapısı bozulursa kan bacaklarda birikir ve varis oluşur.
Varis farklı boyutlarda oluşur. Küçük çaplı ve başlangıç seviyesindeki varisler kendiliğinden geçebilir. Fakat ileri seviye varisler tedavi gerektirir. Varis tedavi edilmezse bacaklarda şişkinlik, morarma, ağrı ve kramp oluşur. Hatta uzun süre tedavi edilmeyen varislerde damarlar catlayarak varis ülseri oluşabilir. Varis tedavisi varisin derecesine göre değişir. Küçük çaplı varisler kolayca tedavi edilebilirken ilerlemiş varisler ciddi tedaviler gerektirebilir. İlerlemiş varisler için varis ameliyatı özellikle devlet hastanelerinde sık kullanılan bir yöntemdir. Fakat ameliyatlar genel olarak zahmetli ve ağrılıdır. Bu yüzden yeni tedavi yöntemleri başta özel hastane ve klinikler olmak üzere birçok sağlık kuruluşunda uygulanmaktadır.
Eğer ameliyatsız bir şekilde varisten kurtulmak istiyorsanız güvenilir bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Sağlıksız koşullarda yapılan tedaviler daha büyük problemler oluşturabilir. Varis tedavisi için klinikler ülkenin birçok yerinde mevcut. Varis tedavisi İzmir klinikleri hakkında ayrıntılı bilgiye internetten araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Kliniğin şartları, daha önceki hastalarının yorumları size seçim konusunda yardımcı olacaktır.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Duru Güzellikleri Olan İnci
Duru Güzellikleri Olan İnci
03.08.2017
Elazığ Güzel Arkadaşlıklar
Elazığ Güzel Arkadaşlıklar
16.12.2017
Sevdiklerinizi Çiçek Göndererek Mutlu Edin
Sevdiklerinizi Çiçek Göndererek Mutlu Edin
18.01.2017
 En Çok Satılan Baskılı Tişörtler
En Çok Satılan Baskılı Tişörtler
14.01.2017
Medyum Emre Aktaş hoca
Medyum Emre Aktaş hoca
18.03.2018
Skrot Din Bil Hos os www.skrotbiler.org
Skrot Din Bil Hos os www.skrotbiler.org
22.01.2017
09 KASIM 2016 TARİHİ ŞANS TOPU ÇEKİLİŞ SONUCU!
HANDE YENER ESTETİK OPERASYON YAPTIRDI
TOPLAM 872 BİN METREKARE ARSA SATIŞA ÇIKARILDI
VİCDANSIZ BİR ANNE BEBEĞİNİ ÇÖPE ATTI!
İŞTE DEFNE SAMYELİ'NİN SARIŞIN HALİ
KOCAELİ, ANKARA VE BURSA'DA FETÖ/PDY OPERASYONU
RONALDO ÇOŞTU
5. SINIFTA ARTIK DERS YOK
TFF BEŞİKTAŞ HAKKINDA NE SÖYLEDİ
AVOKADO DEYİP GEÇME FAYDASI SAYMAKLA BİTMİYOR
PARAMPARÇA YENİ SEZON DA YİNE ŞAŞIRTTI
KIRGIN ÇİÇEKLER REKOR KIRMAYA DEVAM EDİYOR
GAZETE MANŞETLERİ