​Emlakçılık Belgesi Nasıl Alınır?
​Emlakçılık Belgesi Nasıl Alınır?

30 Haziran 2021 - 12:57:41

Çıktı Al

Yorum (0)

Emlakçılık belgesi nasıl alınır SC Belgelendirme kurumumuz tarafından sınava katılacak adaylara için üst düzey verilen eğitimlerle sınavları kazanmaları suretiyle verilebilmektedir. Emlakçılık Belgesi alabilmek ve kurumumuza katılım sağlayabilmek için sahip olunması gereken bazı şartlar mevcuttur.
Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı mesleki uzaktan eğitim programına başvurabilmek için öncelikli olarak 18 yaşınız doldurmuş olmanız ve en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. 
Eğitim şartlarının sağlanması ve programda başarılı olunduktan sonra gerekli belgeler toparlanarak SC Belgelendirme kurumumuza teslim edilmelidir. Sertifika programını başarı ile bittikten sonra Emlakçılık belgenizi kurumumuzdan alabilirsiniz.
Emlakçılık Yetki Belgesi Nasıl Alınır?
Emlakçılık yetki belgesi nasıl alınır Emlakçılık sektöründeki kalitenin arttırılması hedefi doğrultusunda yapılan emlak yetki belgesi hem haksız rekabetin hem de kayıt dışı faaliyetlerin önüne geçilmesi amacıyla yapılan bir düzenlemedir. Bu yapılan düzenleme ile emlakçılık faaliyetlerinin niteliği artarak sağlıklı bir işleyiş amaçlanır.
Emlakçılık yetki belgesini alabilmeniz için bağlı bulunduğunuz bölgedeki devletin yetki vermiş olduğu kurum ve kuruluşlara başvuru yaparak, belgelerinizi almak için ilk adımı atabilirsiniz. SC Belgelendirme kurumumuz bu konularda sizler için en iyi eğitimi vererek, belgelerinizi en başarılı şekilde alabilmenize destek olmaktadır.
Emlak Yetki Belgesi Veren Firmalar
Emlak yetki belgesi veren firmalar konusuna gelirsek; Emlak yetki belgesini herhangi bir firma vermez. Emlak yetki belgesi Ticaret İl Müdürlükleri tarafından verilmektedir. Ancak Emlak yetki belgesini alabilmek için mesleki yeterlilik belgesini veren Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurslar bulunmaktadır. SC Belgelendirme kurumumuz sizler için en donanımlı eğitim hizmetini vererek, belgelerinizi başarılı bir şekilde almanıza olanak sağlamaktadır. Başvuru işlemlerinizi yaptıktan ve gerekli eğitimlerimizi aldıktan sonra belgelerinizi alma hakkına sahip olabilirsiniz. Sonrasında ise Taşınmaz Ticaret Bilgi Sistemi resmi sayfasından başvurunuzu oluşturarak yapılan denetleme sonrası Ticaret İlçe Müdürlüğünden emlak yetki belgenizi alabilirsiniz.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Efsane Cuma’da Kozmetik Sektörleri Revaçta…
Efsane Cuma’da Kozmetik Sektörleri Revaçta…
11.12.2020
O Bölgeye Roket Mermisi Düştü
Saat 06.55 de kent merkezinden iki patlama sesi duyuldu.
09.09.2016
Onlardan Haber Alınamıyor
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 237 gün önce kaybolan 8 yaşında Bayram Erol ve 5 yaşında Dursun Kağan Taşçı için yapılan çalışmalardan bir netice alınamadı.
22.08.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sürpriz Ziyaret Gerçekleştirdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişim sırasında şehit olan Hüseyin Kısa'nın ailesini ziyaret yaptı.
21.08.2016
Şişli'de erkek cesedi bulundu!
İstanbul'un Şişli semtinde yol kenarında yatan bir kişi bulundu. Polisin gelmesiyle yapılan araştırmada yerdeki kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.
08.10.2016
Rusya’da Üniversite Okuma Şartları, Rusya’da Üniversite Okumak İçin Gerekenler
Rusya’da Üniversite Okuma Şartları, Rusya’da Üniversite Okumak İçin Gerekenler
29.07.2022
09 KASıM 2016 TARIHI ŞANS TOPU ÇEKILIş SONUCU!
HANDE YENER ESTETIK OPERASYON YAPTıRDı
TOPLAM 872 BIN METREKARE ARSA SATışA çıKARıLDı
VICDANSıZ BIR ANNE BEBEğINI ÇöPE ATTı!
İşTE DEFNE SAMYELI'NIN SARışıN HALI
KOCAELI, ANKARA VE BURSA'DA FETÖ/PDY OPERASYONU
RONALDO ÇOşTU
5. SıNıFTA ARTıK DERS YOK
TFF BEşIKTAş HAKKıNDA NE SöYLEDI
AVOKADO DEYIP GEçME FAYDASı SAYMAKLA BITMIYOR
PARAMPARçA YENI SEZON DA YINE ŞAşıRTTı
KıRGıN ÇIçEKLER REKOR KıRMAYA DEVAM EDIYOR
GAZETE MANŞETLERİ