​ Pandemide Tekirdağ’a İlgi Arttı
​ Pandemide Tekirdağ’a İlgi Arttı

31 Mayis 2021 - 11:11:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Pandemi ile gelen “Evde kalma”ya bağlı yaşam tarzı herkesin hayatını ve tercihlerini sorgulamasına yol açtı. Evden çalışma, uzaktan eğitim, zoom toplantıları bu sürecin başrolünde yer buldu. Bahçeli bir evde oturmak, ağaçların arasında yürüyüş yapmak covid günlerinde herkesin hayali haline geldi. İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayanlar yazlık evlerinin olduğu bölgelerde yaşama imkanlarını zorlamaya başladı.
Bodrum, Marmaris, Çeşme gibi Türkler için popüler tatil bölgelerinin yanı sıra Tekirdağ da bu süreçte ön plana çıktı. Tekirdağ İstanbul sahil boyu yazlık evler yazları canlı, kışları ıssız bir ortam sunardı. Bu evlerin çoğu kışın oturmaya müsait değil, ısıtma ve yalıtım pek çoğunda yok. Sonbaharda pandeminin kısa sürede atlatılamayacağının ortaya çıkması ile pek çok aile yazlık evlerine ısıtma sistemi kurmaya başladı. Isıtma sistemi var olanlar ise yaz bitiminde İstanbul’a dönmek yerine Tekirdağ’da yazlıklarında yaşamayı tercih ettiler. Yazlığı kışın yaşamaya uygun olmayan pek çok aile ise aşina oldukları Tekirdağ’da yaz kış oturabilecekleri bahçeli evlere ve bahçeli sitelere alıcı ve kiracı olarak yöneldiler. Tekirdağ modern yaşantısı ve İstanbul’a olan yakınlığı ile İstanbul’da yaşayanların kolay uyum sağlayacakları bir şehir olarak ön plana çıktı.
Tekirdağ’da yaz kış yaşamayı tercih edenler için Değirmenaltı ön plana çıkan bölgelerden. Değirmenaltı satılık daire fiyatları bu dönemde önemli artış kaydetmeye başladı. Tekirdağ merkeze yakın yazlık sitelerin çoğunda pek çok evde yalıtım ve ısıtma sistemi çalışmaları devam ediyor. Pandeminin uzamasına orantılı olarak Tekirdağ nüfusunun artması kaçınılmaz gözüküyor.
 
 
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine Kayyum Atandı
DİYARBAKIR Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın tutuklanmasıyla, İçişleri Bakanlığı tarafından yerine kayyum olarak Ankara'nın Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla atandı.
02.11.2016
İstanbul İzmir Arası Kaç Saat Olacak?
İstanbul ile İzmir arasında ulaşım 9 saatten 3.5 saate inmiş olacak.
16.09.2016
O Soruşturmada 38 Tutuklama
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP Antalya Milletvekili Baykal ve bazı eski MHP'li milletvekillerine ait olduğu iddia edilen görüntülere ilişkin soruşturmada 38 şahıs tutuklandı.
23.08.2016
Güçlü kaslara sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı
Güçlü kaslara sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı
26.06.2021
Akın Atalay'ın avukatı açıklama yaptı
Akın Atalay'ın tutuklanmasının ardından Avukat Bahri Belen açıklamalar yaptı.
12.11.2016
İstanbul’da Eş Zamanlı Uyuşturucu Operasyonu!
İstanbul Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul’da farklı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyona polis helikopterleri de eşlik etti.
07.11.2016
09 KASıM 2016 TARIHI ŞANS TOPU ÇEKILIş SONUCU!
HANDE YENER ESTETIK OPERASYON YAPTıRDı
TOPLAM 872 BIN METREKARE ARSA SATışA çıKARıLDı
VICDANSıZ BIR ANNE BEBEğINI ÇöPE ATTı!
İşTE DEFNE SAMYELI'NIN SARışıN HALI
KOCAELI, ANKARA VE BURSA'DA FETÖ/PDY OPERASYONU
RONALDO ÇOşTU
5. SıNıFTA ARTıK DERS YOK
TFF BEşIKTAş HAKKıNDA NE SöYLEDI
AVOKADO DEYIP GEçME FAYDASı SAYMAKLA BITMIYOR
PARAMPARçA YENI SEZON DA YINE ŞAşıRTTı
KıRGıN ÇIçEKLER REKOR KıRMAYA DEVAM EDIYOR
GAZETE MANŞETLERİ