Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

15 Subat 2022 - 10:00:27

Çıktı Al

Yorum (0)

  1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Şişli Terakki Lisesi mezunuyum. Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat okudum. Işık Üniversitesi’nde Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Şimdi bir teknoloji şirketinde takım mentorluğu yapıyorum. On senedir blog yazıyorum. İlk kitabım Marje: Maça Kadın’ı 2019 yılında çıkardım. İkinci kitabım ise bitmek üzere, yakında sizlerle buluşturacağım için çok heyecanlıyım.
 
  1. Kendinizi ne zaman yazar olarak tanımlamaya başladınız?
14 yaşından beri blog yazıyorum. Yeni çıkan kitapları, filmleri, tiyatroları incelediğim yazılar ile yazmaya başladım. Daha sonra kendi tarzımı buldum ve tamamen şiire yöneldim. Son altı senedir kendimi şair/yazar olarak tanımladığımı söyleyebilirim.
 
  1. Türkiye’de ve dünyada en beğendiğiniz yazar / yazarlar kimler?
Türkiye’de severek okuduğum yazarlar Hakan Günday ve Batuhan Dedde. Şairler ise Umay Umay ve Erdal Erdem. Dünyada en beğendiğim yazarlar ise Richard Brautigan ve Neal Cassady.
 
  1. İlk kitabınızı bastırmayı ne zaman düşündünüz?
İlk şiirimi yazdığımdan beri ilk kitabımı kafamda planlıyorum ve bastırmak istiyorum. Feminist bir kadınım. Türkiye’de bir kadın olarak var olmanın ağırlığı ve beraberinde getirdiği travmalar hakkında yazıyorum. Birçok travma yaşamış, iyileşmiş ve başka kadınların da iyileşmesine destek olan bir kadın olarak yazdıklarımın okuyan kadınlara iyi gelmesini diliyorum. Kendilerini yalnız hissetmemelerini, aynı yollardan geçmiş, aynı hataları yapmış kadınların hikayelerini okuyup yolun sonundaki ışığı görmelerini istiyorum. İlk kitabımı okuduğunu ve anlattıklarımdan güç aldığını söyleyen kadınların olması beni çok mutlu ediyor. Bu nedenle hayat boyu yaşadığım ve şahit olduğum hikâyeleri anlatmaya devam edeceğim ve kitaplarımı bastıracağım.
 
  1. Ne tür okuyucu kitlesine hitap ediyorsunuz?
Kalemi ilk elime aldığımdan beri kendimi anlatıyorum. Bugüne kadar hep yaşadıklarımı, şahit olduklarımı yazdım, iç dünyamı en saf şekilde anlatmaya çalıştım ve okurlarıma tüm şeffaflığımla kalbimi açtım. Bunu hissettiler, beni tanımadan benimle bağ kurdular ve benim için en önemli şey buydu. Bu nedenle şiir okumayı seven, kadının gücüne inanan herkes benim okurum olabilir, memnuniyet duyarım.
 
  1. Kitabınızın teması nedir?
Şiir benim için her zaman bir terapi oldu. Kendimden esinlenerek kadın bir karakter yarattım. Hikâyemi tüm okurlarımla paylaştım. Hatalarımı, pişmanlıklarımı, travmalarımı, kayıplarımı, yalnızlığımı anlattım. O hikâyelerin sonunda yeniden nasıl mutlu olduğumu, nasıl iyileştiğimi de paylaştım. Kendimi bildim bileli kadın hakları için çalıştım ve bu yolda birçok hikayeye şahit oldum. Gördüğüm acıları da anlattım, sesini duyuramayan kadınlara ses olmak istedim. Yazdığım sürece hep gerçek hikayeler okuyacaksınız, iyileşme yolculuğuma sizleri de dahil edeceğim. Karakterler, olaylar değişebilir ama ilk kitabımın ve bundan sonraki kitaplarımın da teması hep “kadın” olacak.
 
 
  1. İlham kaynağınız nedir?
İlham kaynağım hep iç dünyam oldu. Neyi en iyi biliyorsam onu yazmayı tercih ettim. Her yeni şiirimde okurlarımla sohbet ediyorum. Hayatıma giren insanları onlara anlatıyorum; hatalarımdan, kalp kırıklıklarımdan, mutluluğumdan, kurduğum hayallerden bahsediyorum. İlk kitabımda ve ikinci kitabımda kendi hikâyemi anlatıyorum. Şiirlerim birbirini takip ediyor, önceki şiirlerde gördüğünüz bir karakter yeniden kitaba dahil olabiliyor. Neye şahit oluyorsam, ne yaşıyor ve hissediyorsam ondan ilham alıyor ve yazıyorum.
 
  1. Okurlar eserinize nereden ulaşabilir?
İlk kitabım Marje: Maça Kadın’a kitap satan tüm internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. İkinci kitabım ise birkaç ay içerisinde tüm kitapçılarda ve internet sitelerinde olacak.
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
12 PKK'lı Daha Etkisiz Hale Getirildi
TSK, Hakkari Çukurca’da süren hava harekatında 12 PKK'lı tesirsiz hale getirildi.
07.09.2016
Bylock Yakalattı!...Ankara Emniyetinde Deprem
MİT'in verdiği 'ByLock kullananlar listesi' üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevli müdür, amir ve memurlardan 190 polis açığa alındı.
23.08.2016
O Bölgede PKK'lılar Tesirsiz Hale Getirildi
Kars Valisi Rahmi Doğan, PKK'ya yönelik yapılan operasyonda 3 PKK'lının tesirsiz hale getirildiğini söyledi.
22.08.2016
İstanbul İzmir Arası Kaç Saat Olacak?
İstanbul ile İzmir arasında ulaşım 9 saatten 3.5 saate inmiş olacak.
16.09.2016
Uyarı tabelası olmayan yerlerde kesilen ceza iptal edildi
CHP Beyağaç İlçe Başkanı Salih Gündoğdu, uyarı tabelası olmayan bir yolda radar cezası gelince mahkemeye başvurdu ve mahkeme haklı bulunca cezası iptal edildi.
08.11.2016
En İyi Toz Maskesi Fiyatları ve Çeşitleri İşmont'da!
En İyi Toz Maskesi Fiyatları ve Çeşitleri İşmont'da!
31.05.2021
09 KASıM 2016 TARIHI ŞANS TOPU ÇEKILIş SONUCU!
HANDE YENER ESTETIK OPERASYON YAPTıRDı
TOPLAM 872 BIN METREKARE ARSA SATışA çıKARıLDı
VICDANSıZ BIR ANNE BEBEğINI ÇöPE ATTı!
İşTE DEFNE SAMYELI'NIN SARışıN HALI
KOCAELI, ANKARA VE BURSA'DA FETÖ/PDY OPERASYONU
RONALDO ÇOşTU
5. SıNıFTA ARTıK DERS YOK
TFF BEşIKTAş HAKKıNDA NE SöYLEDI
AVOKADO DEYIP GEçME FAYDASı SAYMAKLA BITMIYOR
PARAMPARçA YENI SEZON DA YINE ŞAşıRTTı
KıRGıN ÇIçEKLER REKOR KıRMAYA DEVAM EDIYOR
GAZETE MANŞETLERİ